Wednesday, May 23, 2018
Yama Ethiopia Tours

צפון אתיופיה- היסטוריה, טבע, תרבות והשוו

Tour Category: צפון אתיופיה

Tour Enquiry

 

  • תוכנית הטיול

 

יום 1: יום ראשון, הגעה לאדיס אבבה וסיור בעיר
מגיעים לנמל התעופה הבינלאומי בולה באדיס אבבה שם הצוות שלנו ימתין כבר בשער היציאה ויסייע בהעברה למלון. לאחר התרעננות נצא לסיור באדיס אבבה.
לינה ב-Jupiter International Hotel

יום 2: יום שבת, סיור באדיס
עם שחר נצא לאדיס. נתחיל במוזיאון הלאומי, אחד המוזיאונים החשובים באפריקה ובפרט באיזור התת סהרה. המוזיאון משמש בית ל"לוסי" התגלית המכרעת שהוותה נקודת מפנה בחקר האבולוציה, כמו גם לשלל פרטי אמנות, אומנות, ופרטי מלוכה. מהמוזיאון הלאומי נמשיך למוזיאון האתנולוגי שבעבר שימש כארמונו של הקיסר היילה סיילאסי.
בצהריים ניקח את הזמן בקתדרלת סנט ג'ורג', שנבנתה בשנת 1896 על ידי הקיסר מנליק וממנה נמשיך לקתדרלת השילוש הקדוש. קתדרלת השילוש הקדוש היא הכנסייה האורתודוקסית הגדולה ביותר באתיופיה, היא שרדה תקופות היסטוריות רבות והארכיטקטורה המעניינת שלה היא עדות לכך. הקתדרלה מכילה את כיסאות המלכות ואת קברי הקיסר וחלק ממשפחת המלוכה. נבקר במרקאטו, השוק הפתוח הגדול באפריקה.
לינה ב-Jupiter International Hotel

יום 03: יום ראשון - נוסעים לשוק סנבטה  - קומבולצ'ה
לאסוף מהמלון הינו מוקדם מהרגיל בשעה 6.30 בבוקר, מכיוון שהוא כ 275 ק"מ סנבטה או כ -5 שעות נסיעה במעלה הדרך הראשית צפונה, או דרך אסמרה. יש נוף הררי מרהיב בדרך. אנחנו צריכים לשאוף להגיע לשוק לפני שיהיה חם, ולפני שאר הקונים ולהתמלא יותר מדי בירה מקומית, יין דבש רוחות בית מזוקקים! שווקים באתיופיה הם לא רק עניין של קנייה ומכירה, אך הם אירועים חברתיים מרכזיים, בהם אנשים נפגשים לחילופי מידע. לאחר העסק נעשה, ההתרועעות מתחיל.
שוק סנבטה הוא מקום שבו ההרריים ו שפלה נפגשים, מפגיש בין קבוצות אתניות שונות: אפאר (עם גמליהם וסכינים ייחודיים), אורומו, האמהרה והארגודה. (האחרונים טוענים שמוצאם מהמוסלמים שברחו מרדיפות בסעודיה לפני ניצחון האיסלאם.) מבקרים יכולים לקנות סוגים שונים של אמנות, תכשיטים, סלים וחומרים ארוגים. שוק זה מציע הזדמנות למבקר לפגוש אנשים שונים עם אורחות חיים, סגנון לבוש, אמונה ובעיקר השוק הזה הוא אחד צבעוניים ביותר
אנו אוכלים את ארוחת הצהריים במסעדה מקומית , או בדרך אל קומבולצ'ה בנקודת תצפית טובה ואז ממשיכים לקומבולצ'ה.
לינה במלון Sunny Side / טקלה בקומבולצ'ה.

יום 04: יום שני - נסיעה לקומבולצ'ה - באטי - וולדייה
לאחר ארוחת הבוקר ניסע בדרך שפלת דאנקיל 50 ק"מ בלבד עד לשוק הבקר המעניין של באטי. כאן אנו שוב מוצאים קהל של קבוצות אתניות שונות עם מוצרים מקומיים ובעלי חיים, השוק פוטוגני ומעניין לצלמים וגם לאלו המעריכים יופי טבעי ולבוש צבעוני. הסוחרים והקונים הם אנשי אפאר, אורומו ונשות וולו האמהריות מהאזור. נחזור על עקבותינו לקומבולצ'ה שם נוכל ארוחת הצהריים במלון בו שהינו אתמול בלילה ולאחר מכן ניסע לוולדייה. נעצור לטיול קצר במנזר אסטיפאנוס אשר שימש מוקדם יותר מלומדים ממנזרים שונים ומנהיגי דת אחרים בארץ.
לינה במלון לאל בוולדייה.

יום 05: יום שלישי, וולדייה- לליבלה
נעזוב את וולדייה וניסעי לליבלה, העיר אשר למרגלות הר אבונא יוסף שלאורך דרך נוף בדרך נבקר בכנסייה המונוליטית גנטה מאריאם הנמצאת 17 ק"מ לפני העיר לליבלה.
לינה במלון Mountain view/Roha/Tukul.

יום 06: יום רביעי - טיול של יום בלליבלה
העיר מכילה 11 כנסיות מונוליטיות  שנבנו במאה ה -12 והן חצובות בסלע טוף ורדרד הכנסיות סווגו כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. לכל כנסייה יש סגנון ארכיטקטוני ייחודי, כולן מגולפות ורובן מעוטרות בציורים שמורים היטב. ניתן לתאר את העיר כולה כפסל המוקדש לכבודו של אלוהים.
הבוקר יוקדש לביקור בקבוצת הכנסיות הראשונה, המכונה הקבוצה הצפונית. מדיהאן אלם היא הגדולה ביותר, נתמכת על ידי 72 עמודים ובהם צלב לליבלה מזהב במשקל 7 ק"ג. נלך דרך מנהרה מבית אלם מדיהאן אל בית מאריאם, שבה ניצב עמוד, עליו (לפל האמונה) נשען ישו כשהופיע בחזון של המלך לליבלה. בית מאריאם מכיל גם גילופים נהדרים של ציפורים ובעלי חיים שונים. אנחנו נבקר גם בדאנאגל, קאפלה שנבנתה לכבוד נזירות שמתו מות קדושים.
בית הגולגותא ובית מיקאל הן כנסיות תאומות ורבים המבקרים בית הגולגותא. הכנסיות התאומות מכילות פריטים דתיים רבים וחשובים וכמה מהדוגמאות הטובות בארץ של אמנות דתית מוקדמת . הכנסייה האחרונה שנבקר היום היא בית ג'ורג', אחת הכנסיות החדשות יותר והשמורות ביותר. נחזור למלון ובדרך חזרה, אם הזמן מאפשר, נעצור בחנויות המזכרות סביב מרכז העיר.
לינה במלון Mountain view/Roha/Tukul.

יום 07: יום חמישי - לליבלה- מקלה
נוסע מקלה דרך נוף הררי יפהפה דרך כורם-Sekota על הדרך בה אנו נוסעים לכנסייה המערה בשם ימרהנה קריסטוס (42 ק"מ לליבלה). כנסייה זו נבנתה על ידי המלך ימרהנה קריסטוס במהלך המאה ה -13. בכנסייה, יש יותר מ-5000 שלדי אדם השוכבים ללא כיסוי מזה 700 שנים. הם אמורים להיות צליינים מסוריה, מצרים ואתיופיה. ציורי הקיר על הקירות האפלים של הכנסייה, מי המעין הזורמים מהחלק העליון של הכנסייה והיער הסובב אותה מרשימים מאוד וראויים לביקור. נבקר את אנשי אגאוו ואמהרה בכפרים שלהם ולאחר מכן ניסע למקלה.
לינה במלון Axum / Abraha Castle - Mekelle במקלה.

יום 08: יום שישי, מקלה- Gherelta Lodge
נשוטט יום שלם בין האוצרות החבויים של כנסייות הסלע של טיגריי החצובות באשכול טביאן הכולל את הכנסיות חצובות ווקרו צ'רקוס, מאריאם קורקורה, אברהה אסטבהה, ודיגום סיילאסי.
לינה ב-Gherelta Lodge.

יום 09: יום שבת - גהרלטה- אקסום ביקור בדברה דאמו ומקדש יהה
ניסע אל העיר העתיקה אקסום דרך אדיגראט בדרך נבקר במנזר דברה דאמו (סגור לנשים), אשר נאמר כי תשעת הקדושים העתיקים, בנו אותו במאה השישית. למנזר של דברה דאמו ניתן להגיע רק על ידי גלגלת חבל. נחזור בכביש הראשי למקדש יהה. חורבת מקדש טרום נוצרי גדול זה, שהוקם סביב המאה החמישית לפני הספירה מורכבת מחדר מלבני אחד, חסר חלונות וללא גג ואורכו 20 מטר על 15 מטר. הקירות, בגובה 10 מטרים בנויים אבנים מלוטשות בצורה חלקה לחלוטין, חלקן בגודל של למעלה מ-3 מטרים, מונחות בקפידה זו על גבי זו ללא שימוש מרגמה. נמשיך לעיר ההיסטורית אדווה בה אתיופיה ניצחה את איטליה הקולוניאליסטית, המעצמה האירופית הראשונה שנוצחה על אדמת אפריקה. ניהנה מהנוף היפה ונמשיך אקסום.
לינה במלון Remhai / Yeha באקסום

יום 10: יום ראשון - יום טיול מלא באקסום
האגדות ב"נגסט קברה" (ספר המלכים) מספרות איך העיר אקסום כבר במאה ה -10 לפני הספירה  היתה העיר בה התגוררה מלכת שבא.מסופר כי בנם של מלכת שבא והמלך שלמה, הביא את ארון הברית אל לאקסום ושם הוא נשאר עד עצם היום הזה, שמור במקדש. מפורסמת עוד לפני זמנו של ישו, הייתה אקסום בירתה של ממלכת אקסומייט, אחת האימפריות העתיקות ביותר באפריקה, נקודה קריטית בחיבור בין אפריקה ואסיה במשך כמעט אלף שנים. נבקר במצבות האבן: מונוליתיים מגרניט מתקופת טרום הנצרות, לעיתים מעוטרים בתחריטים סמליים. בימי קדם, היו שבע אסטילות, אחת מהן ברומא - מוסוליני הביא אותה לאיטליה בתקופת כיבוש  אתיופיה אך היא חזרה לאקסום מחדש והוקמה מחדש במקומה המקורי בשנת 2004. נביקור גם בכנסיית סנט מרי מציון, אשר מכילה את הכתרים של מלכי אתיופיה ואוצרות אחרים.
לינה  במלון Yeha / Remhai

יום 11: יום שני - אקסום - דברק, הרי סימיין
הבוקר ניסע על רמת טיגריי. לאחר שנעבור את העיר שירה אנדה סיילאסי יתחיל הנוף היפה והדרמטי ביותר הנהיגה באיזור הכפרי דרך רכסי הרים וכבישים מזגזגים הכפר אדי ארקאי מוביל אל עמק טקצה עם עצי באובב ושלל ציפורים כמו צופית ציידתחבר באתר, צופית עמק הנילוס,  זרזיר מעולה ועוד.
נגיע לעיר דברק כאן נמצא המטה הראשי של הפארק הלאומי הרי סימיין. כאן גם נשלם את דמי הכניסה וסייר ומדריך מקומי ילוו אותנו.נתמקם בסימיין לודג' ואחרי הפסקה קצרה מי שירצה יוכל לצאת לטיול קצר בהטעם לשגת ההגעה.
לינה ב-Lodge Simien.

יום 12: יום שלישי - יום טיול ברגל וברכב בהרי סימיין
היום ניסע בנוף המשונן של הפארק הלאומי הרי סימיין המפורסם בנוף האפרו-אלפיני הבלעדי ובצמחייה ובחיות הבר היחודיים לו, בינהם יעלי וואליה אנדמיים,להקות של בבוני גלדה, קודו משורטט וצבי סלעים. למרות שאנחנו נשארים כאן רק ללילה אחד נוכל ליהנות מהנוף הדרמטי ומבבוני הגלדה, צבאים ממינים שונים ושלל ציפורים בינהן עורב עב-מקור, סנונית לבנת זנב, קיכלי הרים, פרנקולין ערמוני, יונה לבנה, פרס וזו רק רשימה מצומצמת. מגיעים ללודג', מתמקמים אוכלים ארוחת צהריים ולאחר מנוחה קצרה מי שמעוניין נצא לטיול/טרק של 2-3 שעות על שפת המדרון המשקיף על עמק יפה וירוק ולאחר מכן נחזור ללודג'.
לינה ב-Lodge Semien.

יום 13: רביעי, גונדר
אחרי שתייה חגיגית בבית קפה, ניפרד מנהגי הפרדות שלנו ומצוות המחנה, נפגוש את כלי הרכב שלנו שיקחו אותנו לחמש שעות נסיעה עד גונדר נעצור בדברק, הפעם כדי להיפרד מהמדריך ומהמלווה שלנו, נמשיך לגונדר ונתמקם במלון.
אחר הצהריים נצא לביקור בעיר שיחל בפאסילאדאס גיבי. ישנן כמה עשרות טירות שנבנו על ידי הקיסרים השונים במשך 236 שנים והעיר נראית יותר אירופית מאפריקאית וניכרת בה גם השפעה מוסלמית. נבקר בארמון פאסילאדאס שהוא כנראה המרשים ביותר והעתיק ביותר מכל הטירות באזור. נמשיך הלאה לבריכת פאסילאדאס. לאחר מכן נמשיך לביקור בכנסיית דברה ברהאן סיילאסי (אור השילוש). פנים הכנסייה מעוטר ציורי קיר יפים. דברה ברהאן סילאסי, על פי השמועה היתה מקום המצעו ומנוחתו האחרונה של ארון הברית. מאוחר יותר, נבקר בשוק הססגוני של גונדר.
לינה במלון Goha

יום 14: גונדר-בהאר דהאר ואגם טאנה
בבוקר ניסע לבהאר דהאר בנוף יפהפה ופורה בצד אגם טאנה על כביש חדש ונוח, יקח לנו שעתיים וחצי להגיע לבהאר דהאר ובדרך נבקר בכפרים שלאורך הדרך, נפגוש אנשים בשדה שלהם, נעצור לצלם את הנוף היפה ולאחר מכן נמשיך לבהאר דהאר ונתמקם במלון.
בהאר דהאר היא עיר נעימה הממוקמת על שפת אגם טאנה, משמעות שמה העיר הוא בית אגם, ואכן זהו האגם הגדול ביותר באתיופיים.
אחר הצהריים נשוט בסירה למנזרי האיים המפורסמים  קיברן גבריאל (סגור בפני נשים), דברה מאריאם שליד מוצא הנילוס הכחול, אזווה מאריאם ואורה קידנמיהירט. המנזרים מקושטים בשלל ציורים המתארים סצינות הסטוריות ומקראיות. בדרך חזרה נוכל ליהנות מהשמש היפה השוקעת על אגם טאנה.
לינה במלון Tana/Summer Land בבהאר דהאר

יום 15: יום שישי, בהאר דאר- דברה מרקוס
לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נעזוב את המלון וניסע למפלי הנילוס הכחול, הידוע מקומית כ-Tisisat (מים מעשנים). נטפס מעט לתצפית על המים הנופלים לרוחב 400 מטר וצוללים 45 מ' ובדרך מולידים ענני אדים וקשתות. נרד אל בסיס המפלים להעיף מבט מקרוב ולאחר מכן לעלות לצד השני. הליכה הלוך ושוב תיקח כשעה. אחר כך נחצה את הנילוס הכחול בסירה כדי לחזור לנקודת המוצא. ניסע לדברה מרקוס בדרך סלולה נהנה מהרמה היפה והפורה הידועה בשדות הטף האיכותי ונבקר בבתים מקומיים בכפר.
לינה במלון Shebel בדברה מרקוס

יום 16: יום שבת - נסיעה לאדיס אבבה דרך ערוץ הנילוס הכחול
בבוקר נתחיל בנסיעה על הרמה המרכזית עד היכן שהיא חוצה לרמת שוואה שלצד ערוץ הנילוס הכחול נהנה מהנוף היפה ונבקר במנזר דברה ליבנוס שעל המצוק של נחל ג'מה ולאחר מכן נמשיך בנסיעה לאדיס. נאכל ארוחת צהריים במסעדה מקומית ואחר הצהריים נגיע לאדיס. לינה במלון לפי בחירתך או טיסה חזרה הביתה.

יום 17: יום ראשון - יציאה
סוף הסיור טסים הביתה

AddThis Social Bookmark Button

מי אנחנו

Yama Tour Ethiopiaיאמה אתיופיה טורס הוקמה על ידי מומחי תיירות המחוייבים להעניק ללקוחותיהם שירות יוצא מן הכלל. הטיול מאורגן ויוצא עם צוות מדריכים ונהגים מקצועי ורב לשוני. יאמה אתיופיה טורס מובילה גישה של תיירות ברת-קיימא... המשך

על אתיופיה

Ethiopiaאתיופיה היא מדינה בעלת מגוון, ייחודיות, חופש, תרבות ססגונית, דתות, אגדות, יופי טבעי ועוד. על המפה של מזרח אפריקה, קל למצוא את אתיופיה באזור המכונה קרן אפריקה. חולשת על שטח כולל של 1,112,000 קמ"ר... המשך

המלצות

Testimonials

הג'יפ שסידר עבורינו היה חדש ממוזג ונוח בתי המלון היו הטובים באתיופיה. צוות המדריכים והנהג דיברו אנגלית טובה וידעו את החומר על בוריו. אתיופיה מדהימה מלמדת ומעמיקה אנו ממליצים מאוד על טיול באתיופיה ובעיקר ממליצים על טאריקו וחברתו המשך

כתובת החברה

Haile G/sellasse Avenue
Haile Building 3rd floor #308
P.O.Box: - 14973
Addis Ababa, Ethiopia
Cell: - +251-930-034888
Tel: - +251-116-62 87 10 (Office)
Fax: - +251-116-62 87 10
E-mail: - info@yamatoursethiopia.com
yamatours@gmail.com