Monday, November 12, 2018
Yama Ethiopia Tours

חגים וארועים

מסקל-חג מציאת הצלב האמיתי

חג המסקל נחגג ב-27.09, הוא השני בחשיבותו אחרי הטימקט והוא נחגג כבר למעלה מ-1,600 שנים. משמעות המילה מסקל היא "צלב" והחג מנציח את גילוי הצלב של ישו על ידי הקיסרית הלנה, אמו של קונסטנטינוס הגדול.
באדיס אבבה, החגיגות מתחילות בשעות אחר הצהריים המוקדמות, כאשר תהלוכת הנושאת לפידים בוערים מתקרבת לכיכר מסקל מכיוונים שונים. בין המשתתפים כמרים בגדי כהונה צבעוניים, סטודנטים, תזמורות כלי נשיפה, וגייסות של הכוחות המזוינים הנושאים צלבי ענק בוערים. הם מקיפים את ה"דמרה" (פירמידת אש) כשבידהם לפידים אותם הם זורקים על ה"דמרה" תוך שהם שרים שיר מסקל מיוחד.
אלפים מתאספים בכיכר כדי להיפרד מן הגשמים ומקדמים בברכה את "Tseday" עונת האביב עם שפע חינניות ושמש זהובה. ככל שהערב הולך וכהה,  הלהבות מתבהרות ומתלהטות. אין זה עד אור הבוקר כי הפירמידה הבוערת מכלה את עצמה לחלוטין עד שהעץ הגדול שבמרכזה סוף סוף נופל לאחר מספר שעות. במהלך החגיגות, בתים מוצפים "טלה"-בירה מקומית וזרים מתקבלים בברכה.

טימקט- חג ההתגלות

הטימקט  המתקיים לזכר הטבלת ישו בנהר הירדן, הוא החג החשוב ביותר בשנה האתיופית.
הוא נופל רק שבועיים אחרי חג המולד האתיופי והוא למעשה ארוע של שלושה ימים המתחיל בלילה של צום ותהלוכות דרמטיות, עד היום הגדול עצמו-
קטרה. בערב החג הכהנים מוציאים את ה"טאבוט" - העתקים של לוחות הברית, אשר שוכנים בדרך כלל בתוך מזבח המסמל את ארון הברית.
הכהנים מברכים את המים של הבריכה או הנהר שבו יתקיימו החגיגות של יום המחרת.
זה ה"טאבוט" ולא מבנה הכנסייה אשר מקדש ומספק יראת כבוד קיצונית לאירוע. למבקרים הזדמנות ייחודית לחוות את הפסטיבל שאבד לשאר העולם.

גנה-חג המולד

שנה אחר שנה נוצרים מזכירים את סיפורו של הילד ישו באבוס, רועי צאן בגבעות  עדים לשירם השמימי של המלאכים המבטא את בואו של זה שכל כך ציפו לו.
נחגג בשביעי בינואר אחרי 40 ימי צום (התנזרות מבשר). בערב חג המולד, אנשים מתכנסים בכנסיות למיסה שנמשכת כ-3 שעות.
אנשי הדת, "דבטרה" (מלומדים הבקיאים בתפילות ומוסיקה כנסייתית) מרימים את קולם במזמורים בדיוק כפי שנהגו במשך למעלה מאלף שנים, כאשר קיבלו את הנצרות.
אחרי המיסה, הצום נשבר וכאחד מתפזרים אנשי הדת והקהל  לבתיהם כדי לחגוג. בבתים רבים מכינים ארוחות מיוחדות האופייניות לכל החגיגות האתיופיות הגדולות.

אקסום ציון- חגיגות מריה הקדושה

הבתולה היא אחת הנערצות ביותר מבין הדמויות הדתיות באתיופיה. כ-33 ימים מוקדשים מדי שנה לחגיגות שונות להנצחת זכרה. "הידאר ציון" מזוהה עם נוכחות של ארון הברית באקסום והאמונה כי הארון עצמו הוא סמל לרחמה של מריה. בחגיגות לוקחים חלק עשרות אלפי אנשים מכל רחבי אתיופיה, מה שהופך אותו לאחת העלייות לרגל השנתיות העליזות ביותר באקסום, "העיר הקדושה של האתיופים".

מי אנחנו

Yama Tour Ethiopiaיאמה אתיופיה טורס הוקמה על ידי מומחי תיירות המחוייבים להעניק ללקוחותיהם שירות יוצא מן הכלל. הטיול מאורגן ויוצא עם צוות מדריכים ונהגים מקצועי ורב לשוני. יאמה אתיופיה טורס מובילה גישה של תיירות ברת-קיימא... המשך

על אתיופיה

Ethiopiaאתיופיה היא מדינה בעלת מגוון, ייחודיות, חופש, תרבות ססגונית, דתות, אגדות, יופי טבעי ועוד. על המפה של מזרח אפריקה, קל למצוא את אתיופיה באזור המכונה קרן אפריקה. חולשת על שטח כולל של 1,112,000 קמ"ר... המשך

המלצות

Testimonials

הג'יפ שסידר עבורינו היה חדש ממוזג ונוח בתי המלון היו הטובים באתיופיה. צוות המדריכים והנהג דיברו אנגלית טובה וידעו את החומר על בוריו. אתיופיה מדהימה מלמדת ומעמיקה אנו ממליצים מאוד על טיול באתיופיה ובעיקר ממליצים על טאריקו וחברתו המשך

כתובת החברה

Haile G/sellasse Avenue
Haile Building 3rd floor #308
P.O.Box: - 14973
Addis Ababa, Ethiopia
Cell: - +251-930-034888
Tel: - +251-116-62 87 10 (Office)
Fax: - +251-116-62 87 10
E-mail: - info@yamatoursethiopia.com
yamatours@gmail.com